Obavijest – jesenski upisni rok 2022.

Otvoren je jesenski razredbeni rok za upis u 1. godinu preddiplomskih i integriranih preddiplomskih studija koji se izvode na  Filozofskom fakultetu.

Pravo prijave na jesenski razredbeni postupak za upis na jednopredmetne i dvopredmetne trogodišnje i četverogodišnje preddiplomske sveučilišne studije koje ustrojava i izvodi Filozofski fakultet imaju osobe koje su završile četverogodišnju srednju školu i položile državnu maturu odnosno ekvivalentne ispite te nisu ostvarile pravo upisa u ljetnom roku.

Prijave za razredbeni postupak koje se obavljaju elektroničkim putem u Nacionalnom informacijskom sustavu za prijave na visoka učilišta (NISpVU) – postani-student.hr pri Središnjem prijavnom uredu Agencije za znanost i visoko obrazovanje, za jesenski razredbeni rok se primaju do 19. rujna 2022. u 13:59 sati.

Sve informacije o upisu na jesenskom roku bit će objavljene na https://upisi.ffzg.unizg.hr

Obavijest kandidatima

Na web stranicama postani-student ažurirani su kriteriji upisa u novu akademsku godinu 2022/23. za Filozofski fakultet.

Provjerite kriterije upisa za pojedine studije za ispravnu prijavu ispita Državne mature. Informacije o terminima prijava i uvjetima polaganja ispita predznanja i dodatnih provjera za neke od studija bit će uskoro objavljene na web staranicama Filozofskog fakulteta.

Jesenski upisni rok

Otvoren je jesenski razredbeni rok za upise na Filozofski fakultet.

Prijave za razredbeni postupak koje se obavljaju elektroničkim putem u Nacionalnom informacijskom sustavu za prijave na visoka učilišta (NISpVU) – postani-student.hr pri Središnjem prijavnom uredu Agencije za znanost i visoko obrazovanje, za jesenski razredbeni rok se primaju do uključivo četvrtka, 16. 09. 2021.

Testiranje predznanja jezika – ŠPANJOLSKI

Ispit predznanja iz španjolskog jezika održat će se 3. srpnja 2021. u 10.00 sati

Potvrde o prijavi ispita kandidati će dobiti na email adresu koju su naveli u prijavi ispita.

Mole se kandidati da dođu barem 30 minuta ranije na ispit te da OBAVEZNO ponesu masku i vlastitu kemijsku olovku.

VAŽNO ! – Ukinute dodatne provjere za studij anglistike i psihologije

Zbog epidemioloških mjera za upis na preddiplomski studij anglistike i psihologije za ovu godinu ukinute su dodatne provjere koje se se u sklopu razredbenog postupka trebale prijaviti i provesti na Filozofskom fakultetu.

U sklopu razredbenog postupka za upis na preddiplomske studije za akademsku godinu 2021/22 nije potrebna dodatne prijava na Filozofskom fakultetu za te provjere.

Informacije su ažurirane i na stranicama:

Opći podaci o postupku

Predznanje jezika (preduvjet)

Termini prijava i ispita

Zašto Filozofski?

FFZG te priprema za poslove budućnosti.

Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu jedan je od najstarijih fakulteta u Hrvatskoj i diči se tradicijom istraživanja i poučavanja, ali i najsuvremenijim sustavom za e-učenje te drugom po veličini knjižnicom u Hrvatskoj. Ako se dvoumiš koji filozofski upisati, odaberi FFZG na kojem studira više od 6000 studenata i radi više od 500 nastavnika na 23 odsjeka. Posebnost Fakulteta je dvopredmetnost, odnosno mogućnost da slobodno kombiniraš dva od 33 preddiplomska studija – što znači da možeš samostalno kreirati svoj kurikul te biti jedinstven/a na tržištu rada. Psihologija, kao jedan od najpopularnijih studija u Hrvatskoj, studira se jednopredmetno, no uvijek je moguće slušati izborne kolegije na drugim odsjecima.

Nakon Filozofskog, s jedinstvenim popisom vještina i znanja, čekaju te poslovi u marketingu, kulturnoj industriji, obrazovanju, informacijskoj i komunikacijskoj industriji, prevoditeljstvu, ministarstvima… No, ono što diplomande našeg Fakulteta čini iznimnima je to što imaju razvijene vještine potrebne za poslove budućnosti: kritičko mišljenje, rješavanje problema, empatiju, komunikacijske vještine. To potvrđuju naši alumni, sada zaposlenici velikih internacionalnih tvrtki poput Googlea.

Filozofski fakultet u Zagrebu ugodno je mjesto za studij. Smješten je blizu centra Zagreba. Centar za potporu e-učenju sa svojim influencerom Kafkom brine se da online nastava teče bez problema. U Knjižnici Fakulteta, vrlo popularnoj među studentima, smješteno je više od 600 tisuća primjeraka građe (knjiga, časopisa, filmova…), 700 mjesta za učenje, 150 računala i wi-fi. U samoj zgradi Fakulteta nalazi se studentski restoran. Ured za studente s invaliditetom vrlo je aktivan u poboljšanju uvjeta studiranja osoba s invaliditetom. A ako se nađeš u mentalnom škripcu, tu je Psihološko savjetovalište, a Centar za razvoj karijera pomoći će ti u razvijanju vještina nalaženja željenog zaposlenja. Ne zaboravimo razne studentske udruge, Klub studenata Filozofskog fakulteta, zbor Concordia discors, studentske projekte, mobilnost, a posebno se ističe društvena odgovornost kojom nastavnici i studenti čine svijet boljim.

Zato Filozofski!

Ako ti trebaju odgovori na konkretna pitanja kako je studirati na Filozofskom fakultetu, ovdje pronađi odgovore

17 pitanja i odgovora prije upisa na Fakultet

Dodatnu sigurnost da je FFZG pravi izbor pronađi na poveznici

25 “zato” na 25 “zašto Filozofski?”

I još nešto:

Ove godine nema prijemnih! Upisi se obavljaju na temelju uspjeha u srednjoj školi  i na državnoj maturi.

Pogledaj kampanju Zašto Filozofski?